Henry Cavill-Biography

5. září 2008 v 18:05 | luccciáš |  Henry Cavill
Celé jméno: Henry William Dalgliesh Cavill
Datum narození: 5. května 1983
Místo narození: Jersey, Channel Islands
Znamení: Býk
Přezdívka: Henners, Hank
Výška: 185 cm
Životopis:
Henry Cavill vyrůstal v Jersey, Channel Islands, ale v současné době je jeho domov podle jeho vlastních slov po celém světě.
Působil v mnoha školních hrách na Stowe School v Buckinghamu. Mezi jeho role patří Oberon v Shakespearově díle "Sen noci svatojánské" a Sonny v "Pomádě". Účinkoval v několika filmech, včetně uznávaného filmu "Hrabě Monte Christo" (2002), dramatického "I Capture the Castle" (2003), experimentální hudební komedie "Red Riding Hood" (2004), "Hellraiser: Hellworld" (2005) a v roce 2006 ve filmu "Tristan & Isolda".

Přes své mládí byl Henry velmi blízko k tomu, aby dostal hlavní role ve významných filmech. Účastnil se konkursu na hlavní roli ve filmu "Batman Begins" a v roce 2005 "James Bond: Casino Royale. Producenti a režisér se nemohli rozhodnout mezi jím, Danielem Graigem a Samem Worthingtonem. Režisér chtěl obsadit Henryho jakožto mladou verzi Jamese Bonda. Nakonec se producenti shodli na tom, že Henry je ještě příliš mladý pro tuto roli a tak ji dostal Daniel Graig. Rovněž se objevil ve filmu "Hvězdný prach". Největší slávu mu však přinesla role Charlese Brandona v seriálu "The Tudors"(2007). Seriál měl velký ohlas a už se natáčí třetí série tohoto úspěšného seriálu.
Přestože tento herec má mnoho fanoušků, je o něm velmi málo informací.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama